4. Red Bull Uçuş Günü

4. Red Bull Uçuş Günü

Havacılık tarihinin en eğlenceli etkinliği Red Bull Uçuş Günü, 6 yıl sonra İstanbul’a geri dönüyor. 4 Ağustos’ta Caddebostan’da gerçekleşecek 4. Red Bull Uçuş Günü’ne dair ayrıntılar şimdi burada!

Son olarak 2013 yılında Kadıköy, Caddebostan Sahili’nde gerçekleşen ve 140 bini aşkın kişiyi ağırlayan Red Bull Uçuş Günü, altı yıl aradan sonra geri dönüyor. Caddebostan, bir kez daha 4 Ağustos Pazar günü Red Bull Uçuş Günü’ne ev sahipliği yapacak.

Takımını kur, “İstanbul Kanatlarımın Altında” demeye hazır ol

Red Bull Uçuş Günü başvuruları bugünden itibaren RedBull.com/ucusgunuüzerinden başlıyor. Siteye girerek önce başvuru formunu doldurmalı, daha sonra uçuş aracı tasarımını yüklemelisin. Daha sonra sana bir başvuru kiti göndereceğiz.
Dörder kişilik takımlar, kendi tasarımları olan uçuş araçlarıyla 6 metre yükseklikteki rampadan “suya doğru” havalanacak ve en uzun mesafeyi kat etmeye çalışacaklar.
Uçuş aracı hangi özelliklere sahip olmalı? Uçuş aracını yaparken nelere dikkat etmeli, nelerden kaçınmalı? Katılım koşulları ve kurallar neler? Yapacağı aracı şimdiden hayalinde canlandırmaya başlayan yaratıcı ve cesur tüm uçuş tutkunları bu soruların cevaplarını RedBull.com/ucusgunu adresinde bulabilecekler.
Başvuruların 1 Nisan‘a kadar devam ettiğini unutma!